Az ingyenesen elérhető Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag célja, hogy minden korosztály számára megteremtse a digitális világhoz való hozzáférés lehetőségét és tovább erősítse a zárt, fizetős programok mellett valós alternatívát jelentő nyílt forráskódú szoftverek elterjesztését. A Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag egyszerűen telepíthető és használható, magyar nyelvű operációs rendszer és felhasználói szoftverek együttese, amely nyílt forráskódú megoldásokkal helyettesíti a drága operációs rendszereket és irodai programokat, emellett internetböngésző, levelező és multimédia programokkal felszerelve teszi lehetővé a számítógépes munkavégzés, tanulás és szórakozás mellett a hivatali ügyek elektronikus úton történő intézését. A Digitális Jólét Program koordinálásában több hazai infokommunikációs vállalat együttműködésével valósult meg a Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag, amelynek fenntartására és továbbfejlesztése a Digitális Jólét Program egyik kiemelt prioritása. A projekt az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával valósult meg.
Magyarország kormánya által 2015 végén – az internetről és a digitális fejlesztésekről szóló nemzeti konzultáció, az InternetKon eredményei alapján – elindított, a digitális ökoszisztéma egészét érintő Digitális Jólét Program (DJP)célja, hogy Magyarország minden polgára és vállalkozása a digitalizáció nyertesei közé kerülhessen. A DJP keretében elkészültek a következő évek digitális fejlesztési irányait meghatározó stratégiák (Magyarország Digitális Oktatási Stratégiája (DOS), Magyarország Digitális Exportfejlesztési Stratégiája (DES), Magyarország Digitális Startup Stratégiája (DSS), Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiája (DGYS)) és több fontos, európai viszonylatban is meghatározó döntést hoztunk a digitális ökoszisztéma valamennyi szereplőjével közösen, mint például az internetezés áfájának két lépésben, 27-ről 18, majd 5 százalékra csökkentése. A DJP kibővítése, a Digitális Jólét Program 2.0 a digitális előnyszerzés stratégiája, hiszen a magyar gazdaság, az állami működés és a magyar társadalom digitális fejlesztésének szinte valamennyi területén megfogalmaz digitalizációt támogató programokat. A Digitális Jólét Program jövőjét a DJP2030 stratégiai keret adja, amely épít a DJP 1.0, valamint 2.0 sikereire, de észleli a fejlődési kihívásokat és a lehetőségek mellett a még meglévő versenyhátrányokat is. Ezért a DJP továbbvitelének, a Digitális Jólét Program 2030-nak egyik fő feladata, hogy olyan új megoldásokra és intézményekre tegyen javaslatot, amelyek a nemzetközi együttműködésben is hatékonyan tudják értelmezni, kezelni a digitalizáció teremtette globális kihívásokat és lehetőségeket. A DJP kiindulási pontja, hogy az állam felelős a polgárok digitális jólétéért is, így a DJP2030 központi témája a digitális államkormányzás.
A Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag kiemelt figyelmet fordít a kibertér veszélyforrásainak kezelésére így biztosítva a legfiatalabbak biztonságos ismerkedését az internettel.
A Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag a megfelelő szoftveres eszközök gyors elérésének biztosításával segíti az egyes felhasználói célcsoportokat.