A Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag telepítéséhez és használatához segítséget nyújtanak az alábbi leírások és videósegédletek. A Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag telepítésének alapfeltétele, hogy a felhasználó rendelkezzen egy minimum 4 GByte kapacitású pendrive-val!
A telepítéshez az alábbiakban meghatározott műszaki paraméterű (konfiguráció) számítógép szükséges:
• 1 GB RAM memória (2 GB memória ajánlott); 64-bit (x86-64) CPU
• x86-64 processzor
• 15 GB szabad merevlemez terület. (20 GB ajánlott);
• 1024×768 képernyőfelbontás.
A Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag telepítését követve a felhasználó az alábbi programokat tudja használni:
• Linux Mint 20 Ulyana testre szabott operációs rendszer
• levelező program (e-mail kliens – Thunderbird)
• webböngésző (Chrome és Firefox)
• zenelejátszó és média lejátszó
• dokumentum szerkesztő (LibreOffice Writer)
• táblázat kezelő (LibreOffice Calc)
• előadás készítő (LibreOffice Impress)
• naptárt kezelő alkalmazás
• jegyzetek készítését biztosító alkalmazás
Telepítő pendrive készítése: a videósegédlet bemutatja a Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag telepítéséhez szükséges telepítő pendrive készítésének lépéseit Windows operációs rendszereken. A letöltött Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag ISO képfájl segítségével egy rendszerindító pendrive készíthető, amellyel a számítógép következő indításakor a meglévő operációs rendszer mellé (vagy helyette) feltelepíthető a Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag. A telepítő pendrive készítéséhez ajánlott Rufus program letöltéséhez elegendő erre a linkre kattintani.
A Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag telepítésének menete: a videósegédlet bemutatja a Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag telepítésének menetét lépésről lépésre. Az operációs rendszer telepíthető a meglévő operációs rendszer mellé, vagy önálló rendszerként is. A telepítéshez első lépésként el kell készíteni a rendszerindító telepítő pendrive-ot, amelynek lépéseit az előző videósegédlet mutatja be.
Testreszabott felhasználói fiókok készítése: a Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag telepítése során létrehozott alapértelmezett rendszergazdai felhasználói fiók mellé egyéb, testreszabott felhasználói fiókokat is létesíthetünk. A Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag rendelkezik több előformázott felhasználófiók típussal, melyeket alapul választva elkészíthetjük a felhasználói fiókokat gyermekeink, vagy szépkorú családtagjaink számára. A videósegédlet bemutatja a felhasználói fiókok létrehozásának lépéseit.
Freemail levelező fiók beállítása: a videósegédlet bemutatja a Freemail hazai levelezőfiók szolgáltatás oldalán való regisztráció lépéseit, illetve a felhasználói fiók beállításainak menetét. A Freemail levelezőszolgáltatást elérhetjük a Digitális Jólét Szoftver Alapcsomagban előtelepített webes böngésző segítségével. A hazai tárhelyeken tárolt levelezésüket a haladó felhasználók elérhetik a Digitális Jólét Szoftver Alapcsomagban alapértelmezetten telepített levelezőprogram segítségével is.
Fájlböngésző használata: a merevlemezen tárolt fájlok elérése és kezelése érdekében a Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag modern fájlböngészőt tartalmaz. A fájlböngésző felismeri az egyes fájltípusokat és társítja hozzájuk a fájlokat megnyitó szoftvereket egyszerűvé téve ezzel a fájlok megnyitását. A videósegédlet bemutatja a fájlkezelő használatának legfontosabb pontjait.
A Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag felhasználói videósegédletei folyamatosan bővülnek, azonban lehetséges, hogy minden kérdésre nem talál a felhasználó megfelelő választ, ezért kérdéseit, problémáit az alábbi formanyomtatvány kitöltésével küldheti el kollégáinknak. A beérkezett kérdésekre lehetőségeink szerint igyekszünk mihamarabb válaszolni.